Trzy zalety wag mobilnych
W ofercie producentów wag znajdziemy m.in. szczególny rodzaj przyrządów pomiarowych, tj. wagi mobilne. Urządzenia te są tematem dzisiejszego wpisu. W poniższym tekście dostarczamy informacji o możliwości ich zastosowania, prezentujemy także główne zalety mobilnych wag.
W jakich warunkach stosowane są wagi mobilne?
Cechą charakterystyczną wag mobilnych jest możliwość zamontowania ich na niestacjonarnych urządzeniach, takich jak koparki, ładowarki kołowe czy podnośniki widłowe. Są odpowiednie również do instalacji na wózkach do składowania, wózkach służących do kompletacji, jak również na tzw. paleciakach, czyli tradycyjnych, ręcznych wózkach paletowych. Wagi mobilne są wykorzystywane w magazynach, zakładach przemysłowych, a także w miejscach gdzie odbywa się przyjęcie oraz wydawanie towarów. Takie wagi pracują w składach budowlanych, skupach owoców, warzyw i innych płodów rolnych, ale także skupach złomu. Słowem – sprawdzają się wszędzie, gdzie ma miejsce obrót towarami wymagającymi kontroli wagi.
Zalety mobilnych wag
Jedną z głównych korzyści związanych z korzystaniem z wag mobilnych jest oszczędność czasu. Ważenie odbywa się od razu po załadowaniu towaru na wagę, może mieć także miejsce podczas jego transportu. Co istotne, waga mobilna pozwala na bieżąco kontrolować masę towarów, już w trakcie samego załadunku. Zapobiega to wielokrotnemu przenoszeniu na wagę tych samych ładunków.
Sam pomiar jest bardzo precyzyjny. Dokładny wynik efektem wykorzystywania technologii wielopunktowego ważenia. Skrupulatność pomiarów wynika również z zastosowania modułu kompensacji prędkości, którego zadaniem jest optymalizacja szybkości podnoszenia ładunku.
Wagi mobilne, podobnie jak inne urządzenia z oferty renomowanych producentów wag, są dostępne w dwóch wersjach: technologicznej oraz legalizowanej. Wybór drugiej z wymienionych możliwości oznacza wagę wyposażoną w standardzie w czujnik nachylenia. Istotne jest, że moduł ten może zostać zamontowany, w ramach doposażenia, także w wagę technologiczną.
Wróć